Relacja z obchodów 20 - lecia SPPON

Relacja z obchodów 20 - lecia SPPON
  • Opublikowano: 2015-03-23

Piękny jesienny dzień 11 października 2013 r. stał się wyjątkową datą dla grupy zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. W jednym miejscu i w jednym czasie w Centrum Art&Business „Zatoka Sztuki” w Sopocie 150 osób – nieruchomościowców zrzeszonych i niezrzeszonych w SPPON, z Pomorza jak i z całej Polski, spotkało się  aby uczcić jubileusz 20-lecia istnienia najstarszej organizacji zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami w Polsce – Stowarzyszenia Pomorskiego Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.


Część dzienna – wykłady  i prezentacje
Poranne uroczystości  rozpoczęły się muzycznym przedstawieniem . Z piosenką na ustach nasi konferansjerzy w znakomitych osobach: Grzegorza Dobrowolskiego i Szymona Sędka  niczym Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski oczarowali gości.
Następnie głos zabrał Prezes SPPON Sławomir Szostek witając i dziękując wszystkim za przybycie: „To szczególny czas i szczególny jubileusz w historii naszego Stowarzyszenia.” – podkreślił.

Zaszczyceni pojawieniem się na części merytorycznej przedstawiciela gdańskiego magistratu Wiceprezydenta Gdańska Pana Wiesław Bielawskiego, przyjęliśmy gratulacje i słowa uznania.

Cykl wykładów rozpoczął  jeden z naszych sponsorów Pan Artur Nowak-Gocławski  – szef Grupy ANG SA, pomysłodawca i współzałożyciel ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych – pierwszej spółdzielni w branży doradztwa finansowego, szef Black Rose Finance Sp. z o.o. - firmy zajmującej się szeroką gamą usług doradztwa w uruchomieniu projektu, zdefiniowania tożsamości i strategii, organizowania finansowania zarówno kapitałowego jak i dłużnego – zaprezentował obie firmy w kilkunastominutowych prezentacjach.

Kolejno głos zabrał Pan Kamil Arsoba – kierownik zespołu SMO w Polskapresse Sp. z o.o (kolejny sponsor), który interesująco przedstawił uczestnikom  tajniki  mierzenia i badania zachowań klientów w Internecie.

Następnie pojawiło się pytanie: Czym jest marka? „Marka rodzi się z doświadczenia i odzwierciedla zaufanie.” - tłumaczył świetny trener, konsultant, wykładowca, a także praktyk komunikacji interpersonalnej oraz korporacyjnej  Pan Piotr Bucki.

Finalnym punktem części merytorycznej był pouczający wykład o zasadach dobierania ubioru stosownie do rangi spotkań biznesowych z analizą ubioru sławnych polityków np.: Prezydenta USA Baraka Obamy. Szkolenie poprowadziła dla nas Pani Elżbieta Żurek  - trener, konsultant, wykładowca, osobisty doradca osób publicznych z zakresu wystąpień publicznych i medialnych.

Zatoka Sztuki: prezentacja biznesowych produktów, rękodzieła, kultury kaszubskiej, sopockich atrakcji, mody i sztuki...
Podczas uroczystości nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Na specjalnie przygotowanych stoiskach w salach wystawowych Zatoki Sztuki zaprezentowały się następujące firmy :

  • ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych - prezentacja  produktów finansowych
  • Black Rose Finance - prezentacja  produktów finansowych;
  • Emanuel Berg – marka należąca do światowej czołówki producentów koszul z najwyższej półki. Podczas zwiedzania stoiska można było zasięgnąć porad dotyczących zasad ubioru, wygrać voucher na ekskluzywne koszule;
  • Gothaer – Towarzystwo Ubezpieczeniowe;
  • MultiBank, Oddział 3 Gdynia - prezentacja  produktów finansowych;
  • Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – Lokalna Organizacja Turystyczna współpracująca z branżą turystyczną oraz Urzędem Miasta Sopotu na rzecz rozwoju, promocji i integracji środowiska: prezentacja atrakcji turystycznych Sopotu, degustacja sopockiej solanki;
  • Wystawa sztuki - Akwarele Anny Stefańskiej, grafiki i lalką w wykonaniu Grażyny Rigall, ceramiczne kury autorstwa Iza Moroz Janiszewskiej;
  • Zrzeszenie Kaszubko-Pomorskie Oddział Dębogórze Kosakowo - prezentacja rękodzieła, tradycyjnych wypieków oraz słynnej tabaki.

Część wieczorna: Gala
Wkraczających na salę kryształową gości i tym razem zaskoczył muzyczny początek. Kilkunastu przedstawicieli Zrzeszenia Kaszubsko–Pomorskiego, oddział Dębogórze-Kosakowo, ubranych w tradycyjne  kaszubskie stroje zaśpiewało i zagrało lokalne pieśni. Ku zdziwieniu gości wśród artystów można było wypatrzeć przedstawicieli Zarządu SPPON (Prezesa i Panią Wiceprezes), który w przebraniu Kaszuba i Kaszubki pojawili się na scenie witając gości.
Gratulacje z okazji 20 rocznicy powstania SPPON złożył nam Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Pan Leszek Hardek, Wiceprezydent Miasta Sopotu Pan Bartosz Piotrusiewicz oraz przedstawiciel Prezydenta Miasta Wejherowa, Kierownik Wydziału Gospodarni Nieruchomościami i Urbanistyki Pan Mirosław Ziemann, wieloletni członek SPPON:
„Niech wartości takie jak: etyka, profesjonalizm, wiarygodność, odpowiedzialność nadal towarzyszą w codziennej pracy pośrednikom w obrocie nieruchomościami a członkostwo w SPPON niechaj będzie prestiżowym wyróżnikiem pośrednika.”

Ponadto otrzymaliśmy bardzo dużo wzniosłych życzeń od przedstawicieli  stowarzyszeń z innych województw. Serdecznie dziękujemy i doceniamy Państwa pamięć i gest.

20 lat minęło jak jeden dzień….
Wszystko zaczęło się w 1993 roku. 9 października w Sali Białej Ratusza w Gdańsku, w obecności przedstawicieli lokalnych władz i Wschodnioeuropejskiej Fundacji Nieruchomości z USA, mediów oraz pośredników i rzeczoznawców majątkowych z całej Polski odbyła się uroczysta inauguracja działalności SPPON. Założycielami było 52 pośredników z Gdańska, Gdynia, Sopotu i Wejherowa. Dziś jest nas ponad 200 pośredników. W ciągu 20 lat wiele się zmieniło: postęp technologiczny, kultura, koniunktura. Tylko ludzie pozostali tacy sami: wierni ideałom, zaangażowani w walce o dobro Stowarzyszenia.  Jubileusz  20-lecia SPPON stał się idealną okazją na podsumowanie ogromu pracy wniesionej do Stowarzyszenia i wyróżnienia szczególnych nazwisk, które zapisały się na kartach historii organizacji pośredników z Pomorza. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy wszystkim wyróżnionym osobom.

Owacje i entuzjazm
Dalszą część wieczoru wypełniały emocje, owacje i entuzjazm, m.in: podczas występów artystek z Teatru Muzycznego w Gdyni i losowania nagród.  Mercedes klasy CLA z salonu Witman w Gdańsku, którym szczęśliwy uczestnik konkursu niebawem wybierze się na weekendową przejażdżkę wywołał dodatkowy dreszcz emocji.

(…)A świat w krąg Ci roztacza uroki swe i prosi, żeby brać.
Na karuzeli życia pokręcisz się,
byleby tylko nie za wcześnie spaść.
I chociaż czas pogania, śmiej się z tego drania,
Ciebie na wiele jeszcze stać (…).


Wsparcie dla Hospicjum
Podczas wieczornej części Jubileuszu zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na Hospicjum  im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Zebrana kwota 4100 zł przeznaczona zostanie na wyposażenie Domu Hospicyjnego dla dzieci. Wszystkim darczyńcom dziękujemy!


Zarząd SPPON składa podziękowania:

Prezydentom i Burmistrzom miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Reda, Rumia za objęcie patronatem honorowym Jubileuszu;

SPONSOROM
ANG – Spółdzielnia Doradców Kredytowych, Black Rose Finance, T.U. Gothaer, Gratka.pl (grupa Polskapresse), Multibank oddział 3 Gdynia;

PARTNEROM
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Emanuel Berg,  Salon Witman Mercedes-Benz, 6 win.pl, Neptun Taxi;

TvGdynia.pl – PATRONOWI MEDIALNEMU;

bez których obchody Jubileuszu nie mogły odbyć się w takiej postaci!

Specjalne podziękowania dla: Grzegorza Dobrowolskiego, Szymona Sędka za całokształt twórczości.

Udostępnij